• FSM Bulvarı, 88 16130 Esentepe Nilüfer / BURSA.
  • 0850 303 06 43
  • iletisim@webdanismanlik.com

Googleda İlk Sayfaya Nasıl Çıkabilirim ?

Googleda İlk Sayfaya

Googleda İlk Sayfaya Nasıl Çıkabilirim ?

Googleda İlk Sayfaya Nasıl Çıkabilirim ?

Googleda ilk sayfaya çıkmak her site sahibinin hayalidir. Peki neden googleda ilk sayfaya? Çünkü ilk sayfaya çıkarsanız insanlar sizi daha çok fark eder. Satmak istediğiniz ürün veya hizmette rakiplerinize göre daha avantajlı olursunuz. Sitenizin trafiği artar. Artan trafik sayesinde reklam veriyorsanız reklam gelirleriniz artar ve tabi ki sitenizin prestiji artar.

Peki Google’da 1. Sayfaya Nasıl Yükseleceksiniz?

Öncelikle Google’da hangi anahtar kelime veya kelimelerde 1. sayfaya yükselmek istediğinizi belirlemelisiniz. Daha sonra bu anahtar kelimelerde hangi siteler 1. sayfada  onu tespit etmelisiniz ve onların site yapılarını da detaylı olarak incelemelisiniz. Daha sonra kendi sitenizde SEO ile ilgili gerekli çalışmaları ve düzenlemeleri yapmalısınız. Googleda ilk sayfaya çıkmak istediğiniz anahtar kelime ile ilgili yazdığınız yazıları, makaleleri gözden geçirmelisiniz. Bu işlemi de yaptıktan sonra az önce yaptığımız rakip analizinde googleda ilk sayfaya çıkan rakiplerinizin backlinklerini gözden geçirmelisiniz. Bunun için de ahrefs.com , majesticseo.com , opensiteexplorer.org sitelerinden faydalanabilirsiniz.

Siz de siteniz için, konunuz ile alakalı kaliteli sitelerden backlinkler almalısınız. En iyi seo yöntemlerinden biri de trafiği yüksek, sitede kalınma oranı yüksek sitelerden özgün makaleler ve bu makaleler içinde sizin anahtar kelimelerinize yapılacak linklemeler olacaktır. Kısacası googleda İlk sayfaya gelmek emek, sabır ve düzenli çalışmayı gerektirecek bir süreci kapsamaktadır. Bu sebepledir ki seo uzmanı, seo mühendisi gibi meslekler ortaya çıkmıştır. Seo Uzmanı olan kişiler de bu süreci tek başına yürütemezler. Çünkü günümüzde her seo uzmanının bir ekibi vardır. Planlı, programlı ve iş dağılımı ile yapılan seo çalışmaları sayesinde sitenizin Googleda İlk Sayfaya çıkmaması için hiç bir neden yoktur.

İşiniz birazcık zor… Başarılar 🙂

Dilerseniz Bursa Seo konusunda uzman webdanismanlik.com dan da hizmet alabileceğinizi unutmayın…

leave a comment